Strona główna Ciekawostki Kto cierpi z powodu hakerów?

Kto cierpi z powodu hakerów?

583
0
hakerzy a k-pop

Liczne gwiazdy, w tym aktorzy, idole itp., ujawniły, że cierpiały z powodu nękania hakerów, którzy żądali pieniędzy w celu zapewnienia bezpieczeństwa informacji.
Według medialnego magazynu „ Dispatch ” z 8 stycznia wiele gwiazd, takich jak aktor „ A ”, aktor „ B ”, idol „ C ”, reżyser „ D ”, szef  „ E ” i wielu innych, ucierpiało ostatnio z powodu poważnych zagrożeń ze strony hakerów.

Ofiary często dostawały wiadomości tekstowe od napastnika, który brzmiał: „Jestem czarnym hakerem„ XX ”.
Po przedstawieniu się jako hakerzy, napastnicy zażądali następnie pieniędzy od ofiar – w dowolnym miejscu od 50 milionów KRW (42.500 USD) do 1 miliarda KRW (850.000 USD) – w zamian za zachowanie poufności prywatnych informacji, czyli nielegalnie rozpowszechniających treści, takich jak prywatne zdjęcia , filmy, wiadomości itp.
Ponadto „Dispatch” twierdziło, że wśród ofiar idolka „C” przekazała już żądaną kwotę pieniężną w celu ochrony swoich informacji. Z drugiej strony, 7 stycznia aktor Joo Jin Mo wystąpił z oficjalnym oświadczeniem, ujawniając, że obecnie grozi mu haker. Od tego czasu prywatne wiadomości przesyłane między Joo Jin Mo i jego towarzyszami zostały rozpowszechnione w Internecie.

hakerzy

Po zbadaniu sprawy, „Dispatch” ujawnił 8 stycznia, że ​​wszystkie ofiary atakowane przez tych hakerów korzystały z wybranych modeli smartfonów „ Galaxy S ”. Ponadto „Dispatch” podejrzewał, że trwające ataki hakerskie były działaniem zagranicznej grupy. „Dispatch” stwierdził, że hakerzy prawdopodobnie atakowali użytkowników „Galaxy S” poprzez nielegalne kopiowanie danych przechowywanych za pośrednictwem „ Samsung Cloud ”, i poprosił wszystkich użytkowników „Galaxy” do wzmocnienia bezpieczeństwa przed prywatnymi informacjami.

Źródło: https://www.allkpop.com/article/2020/01/numerous-stars-including-actors-idols-etc-revealed-to-have-suffered-from-hacker-threats-requesting-money-to-keep-information-secure

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here